سفارش تبلیغ
صبا ویژن

* ظهورِ منجی *

 

کالاهای اسرائیلی در ایران موجود نیست، اما بسیارند شرکت های بزرگ چند ملیتی که شهرت جهانی دارند و به طور آشکارا حامیان مالی و معنوی رژیم صهیونیستی محسوب می شوند و در عین حال، کالاهای آن ها به وفور در ایران یافت می شود. نوشیدنی هایی چون نستله و کوکاکولا، کمپانی هایی چون تیمبرلند، و فیلم های شرکت هایی چون والت دیزنی از این دسته هستند.

اولاً، آیا قانونی در زمینه ی مبارزه و تحریم کالاهای صهیونیستی _شامل کالاهای اسرائیلی و کالاهایی که به دولت صهیونیست کمک می کنند_ وجود دارد؟

مجلس شورای اسلامی در تاریخ پنجم مهرماه 1371 ، قانونی تصویب کرد مشتمل بر 11 ماده به نام قانون واحده امت اسلامی. در ماده اول این قانون آمده است: «عقد هر گونه قرارداد _چه مستقیم و چه از طریق واسطه با شرکت ها یا اشخاص مقیم اسرائیل یا با افراد تبعه ی اسرائیل یا افرادی که برای اسرائیل یا به نفع آن کشور کار می کنند صرف نظر از محل اقامت آنان، برای کلیه ی افراد حقیقی یا حقوقی ممنوع است و به ویژه زمانی که این گونه قراردادها در ارتباط با معاملات بازرگانی، عملیات بازرگانی یا هر گونه مبادله ای بدون توجه به ماهیت آن منعقد می شود...».

دوماً، چه کسی باید این قوانین را اجرا کند و بعد از اجرا، نظارت را به عهده داشته باشد؟ کدام مقام قانونی موظف است بعد از کشف این کالاها با واردکنندگان آن برخورد کند؟ دولت و قوه ی قضاییه اراده ی برخورد با شرکت هایی که عملاً از صهیونیست ها دفاع می کنند و حتی در تبلیغاتشان در ایران زبان عبری به کار می برند از خود نشان نداده اند. دولت نه تنها بر واردات نظارت ندارد_ کالاهای چینی غیر قانونی نمونه ای از آن است_ که در تولید و واردات کالا، نگاه ایدئولوژیک هم ندارد. حتی بعید نیست دولتی ها معتقد باشند اگر کارخانه ی پپسی کولا یا نستله تعطیل شود، عده ای از جوانان این مملکت بیکار شوند. غافل از این که حداقل برکت این کار این است که تولیدات داخلی افزایش می یابد.

سوماً، صدا و سیما هرگز در راستای معرفی کالاهای صهیونیستی به مردم کمک نکرده و هیچ گاه در این عرصه جبهه بندی نداشته است. روز قدس که فرا می رسد، صدا و سیما تنها اقدام به پخش چند سرود تکراری و صحنه هایی از مبارزات مردم فلسطین می کند و راه پیمایی سال های گذشته را به رخ می کشد. البته این در صورتی است که این روز با مسابقات لیگ فوتبال یا مسابقات بین المللی تداخل نداشته باشد.

                                                                                                 http://www.rohama.org/files/fa/news/1389/3/1/7725_896.jpg

صدا و سیما موظف است برنامه های جذاب و مردم پسند را در ساعات پر بازدید تلویزیون تدارک ببیند و مردم را نسبت به ماهیت این شرکت ها آگاه کند و به طور دائم تبلیغ «تحریم کالاهای صهیونیستی» را انجام دهد و در تبلیغات میان برنامه که پفک و چیپس تبلیغ می کند، نیز کالاهای اسلائیلی را تحریم کند. البته مردم باید دولت هایشان  را به سر راه آورند.

والسلام


نوشته شده در شنبه 91/5/28ساعت 11:11 صبح توسط * ظهور منجی * نظرات ( ) |


Design By : Pichak